Rubriky
Moto

Blíži sa koniec klasickým čerpačkám?

 O tom že niektoré krajiny to s elektromobilitou myslia vážne a iné as tak iba tvária snáď ani nemusíme písať. Dokonca aj ropné spoločnosti už dávno pochopili kde je ich budúcnosť ak chcú prežiť aj naďalej. Reč je o spoločnosti Cicrle ktorá vymenila časť klasických palivových čerpacích staníc za moderné nabíjačky pre elektromobily. Na prvý pohľad sa to možno nezdá. No v skutočnosti sa jedná o prelomový krok dopredu. Dokonca by sme sa mohli baviť o historickej udalosti.
 Benzínová pumpa.jpg
 Raz darmo, Nóri dbajú na ekológiu nielen na papieri a tak to potom aj tak vyzerá. Celé sa to deje v zmysle kde je dopyt tam je aj ponuka. Pretože musí byť každému jasné že aj  keď počet áut na elektrinu výrazne stúpa, ešte nejaký čas to potrvá. Dopyt po nabíjačkách a najme rýchlo-nabíjačkách v Nórsku rastie dosť vysokým tempom a preto je jasné že teraz nie je čas čakať na to ako sa situácia vyvinie. Ale čas konať, a budovať nové a nové stanice. Kým je ešte miesto. Pretože riskovať že si zákazníci navyknú na konkurenciu nie je práve rozumný podnikateľský plán a len ťažko by sa to dobiehalo. Plány do budúcna sú smelé už teraz. Ťažba ropy.jpgSpoločnosť Circle totiž plánuje postupne do vybaviť  novými zariadeniami každú tretie čerpaciu stanicu aby tak pokryli čo najväčšiu možnú plochu. A dokázali sa tak priblížiť zákazníkov v rozumných medziach. Keďže výmena technológie nepatrí práve najlacnejším možnostiam ako sa rozvíjať ďalej. Podľa predbežných informácií sa tu bavíme celkovo o 500 kusoch nabíjacích staníc o výkone 50 a 150 kilowattovou. To samo o sebe neznie ako príliš hight-tech. No keď si pomyslíme v akom rozsahu prebieha nasadzovanie tak sa ani nemôžme diviť, aké bolo zvolené riešenie. Jedná a totiž o časom overené parametre a tak aj cena nebude privysoká v pomere na jedno zariadenie. Dá sa ale predpokladať že tak ako s chuťou rastie apetít, s dopytom porastie a výkon. Tak či onak, na začiatok to ale stačí.

Rubriky
Moto

Týždeň bez aut je konečne za nami

Už je to nejaký ten rok čo prebieha Európsky deň mobility. Našťastie tento ročník ktorý sa konal od 16 do 22 septembra je už za nami. No že je to iba strata peňazí ktoré mohli byť investované oveľa prospešnejšie to nič nemení. Myšlienka je to síce pekná. A to dostať ľudí z aut do prostriedkov metskej hromadnej dopravy alebo ich aspoň na čas nechať sa zamyslieť či nieje lepšie použiť na prepravu bicykel či inú alternatívu. Ale tu to celé končí. Autori myšlienky zabúdajú na jeden dôležitý detail. A to že v našich podmienkach je to nerealizovateľné. Pretože ani v spojením s integrovaným dopravným systémov ktorý mimochodom má plne rozbehnutý minimum miest nedokáže verejná doprava v súčasnosti pokryť ani len základné požiadavky na dopravu u nás. A preto je dosť naivné očakávať že niekto bude ochotný stráviť namiesto polhodiny či hodiny cesty do práce v aute. Dve až tri hodiny cestovania verejnou dopravou, a to nerátame prestupy a samotnú cestu k obydliu, alebo prípadný menší nákup. Muž a jeho tvár.jpg
 
Výhody cestovania vlastným vozidlom snáď ani netreba pripomínať. Už spomínané skrátenie cesty z niekoľkých hodín na jednu, maximálne dve hodiny ak rátame aj cestu späť. Je dostatočný dôvod na to aby ste necestovali MHD. A to vám potvrdí každý kto cestuje svojím vozidlom denno denne do práce. Nehovoria o tom ak máte deti ktoré je potrebné deň čo deň odprevádzať do škôlky či školy. V takom prípade už MHD neprichádza v úvahu vôbec.Čierne Audi.jpg
 
Naproti tomu ak nemáte inú možnosť ako sa dopraviť do práce, alebo ste enviro-aktivista. Len ťažko vás presvedčíme aby ste sadli do auta. MHD má zmysel ak bývate po blízku niektorej z hlavnej trasy nosnej linky vo vašom meste. Najlepšie ak aj po blízku pracujete. V opačnom prípade si najme v zlom počasí koledujete tak akurát o zápal krížov. A to určite nechcete. Jediným možným riešením ako spopularizovať mestskú či integrovanú hromadnú dopravu nieje vytvorenie Bus pruhov ako si niektorý myslia. Ale hľadať inšpiráciu vo vyspelých metropolách kde si nikto neláme hlavu s tým že nestihol spoj. Pretože verejná doprava je tak prehustená že vie že o pár minút mu ide rovnakým smerom ďalší spoj. V horšom prípade vystúpi o zastávku ďalej ale to už prežije. Do tej doby bude ale akákoľvek podobná akcia mobility vyznievať akurát tak na smiech.

Rubriky
Moto

Čo ovplyvňuje váš sexuálny život?

Mysleli ste niekedy na to, aký dôležitý je vo vašom živote sex? Asi sa nad tým často ľudia nezamýšľajú, no pravdou je, že práve sex ku svojmu životu potrebujete úplne maximálne. Napriek tomu, že si možno myslíte, že to tak nie je, verte tomu, že nech sa deje čokoľvek, bez neho by vám bolo naozaj veľmi ťažko. V každom prípade musíte určite myslieť na to, čo je okolo vás a aj na to, ako sa s tým môžete vysporiadať. Verte tomu, že nech sa deje čokoľvek, môže sa stať, že jednoducho ten sex nebude fungovať presne tak, ako by ste chceli a nebudete s tým ani trochu stotožnený a spokojný. Takže si uvedomte, že nech sa deje čokoľvek, musíte na to myslieť a musíte si to pamätať. A nájsť riešenie.

erotika

Keď je problém v sexe, automaticky je problém aj vo vzťahu, pretože sex jednoducho so vzťahom súvisí v každom jednom ohľade a nech sa deje čokoľvek, môžete si byť istý tým, že to tak proste je. Aj keď sa vám teraz možno nezdá, čo všetko je okolo vás, nakoniec to pochopíte, pretože je to niečo, čo vás bude neustále sprevádzať. Verte tomu, že keď si dáte dokopy váš sexuálny život a celú tú stránku, ktorá s tým jednoducho súvisí, bude sa vám žiť oveľa, ale oveľa lepšie.

modelka

Naozaj podpora erekcie nie je nič, za čo by ste sa mali hanbiť a čo by malo byť pre vás nepríjemné. Je to vec, ktorá sa proste spája s naším životom a nech je to ako chce, je jasné, že sa s tým proste nejako musíte vyrovnať a zmieriť. Len vtedy pochopíte, čo je pre vás naozaj dôležité a čo je pre vás podstatné. Verte tomu, že všetko, čo je okolo vás, vás ovplyvňuje. Teda je len na vás či sa rozhodnete pre tabletky a priznáte si to, alebo sa budete aj naďalej tváriť, že sa vlastne nič nedeje a že vám nič nechýba. Nerobte to, inak sa naozaj vystavujete veľmi veľkým a až priam fatálnym problémom. A to je niečo, čo vás proste bude sprevádzať životom priam neustále. Skúste sa tomu vyhnúť a uvidíte sami.