Nezařazené

Ako zväčšiť bicepsy

Mnoho ľudí si neuvedomuje, že bicepsy nie sú až takým dôležitým svalom a trávia priveľa času zameriavaním sa práve naň. Určite si každý chlap pamätá na obdobie keď si v škole so svojimi spolužiakmi porovnával bicepsy a pretekali sa v tom, kto má čo najväčší obvod ruky.
Tu je zopár tipov na zväčšenie obvodu ruky.
budování svalů
1, Robte len základné “ťažké“ cviky.
Je všeobecne známe, že základné cviky, cviky pri ktorých sa čo najviac zapotíme, sú ta najrýchlejšia cesta k budovaniu objemu. To isté platí aj pre bicepsy. Nevravím že cvičenia s jednoručnými činkami sú zbytočné, to vôbec. Samozrejme že potrebujeme aj nejaké doplnkové cviky, ktorými sa sval takpovediac “vytvaruje“. Avšak získať čistý objem s takýmito cvikmi je zložitejšie.

Najzákladnejší cvik na bicepsy je dobre známy Bicepsový zdvih veľkou činkou v stoji. Pri tomto cviku si môžete kľudne naložiť aj viac kíl, no netreba zabúdať na správnu techniku. Človek by mal byť vzpriamený a ruky ohýbať len v lakťoch. Rôzne pohyby zápästím, môžu byť v tomto prípade nebezpečné, keďže hrozí zranenie. Odporúča sa použiť namiesto rovnej olympijskej činky zahnutú tzv. EZ činku, ktorá utlmuje rôzne namáhanie na zápästia. Pri väčších váhach by ste mali dávať pozor aj na “švihanie“ činky. Cvik by sa mal vykonávať pomaly, kontrolovane a je možné použiť aj opasok na zníženie tlaku v chrbtici.

2, Princíp zaostalej partie
Svalová partia ktorá viditeľne zaostáva za ostatnými, by sa mala spravidla vždy cvičiť na začiatku tréningu. Treba využiť to že máte dostatok energie a venovať danému svalu viac úsilia. To však neplatí pri tzv. antagonistickom tréningu (tréning opačných partií). Keď napríklad cvičíte v jeden deň bicepsy a tricepsy, bicepsy si radšej nechajte na koniec tréningu. Sval je vtedy viac “napumpovaný“ a výsledok po čase istý.
svalnatý muž
3, Doprajte si dostatočnú regeneráciu.
Nikdy necvičte bicepsy v tréningoch hneď za sebou. Odporúčaná prestávka medzi namáhaním jednej svalovej partie by mala byť minimálne 3 dni. Je lepšie cvičiť biceps raz do týždňa a poriadne!