Dom a byt

Byť mobilný dokonca s celým domom môže byť naozaj zábavné

Finančná otázka je základným problémom pri začínaní nového života v novom byte či dome, dnes je kúpa nehnuteľností záväzkom na celý život, no ak máte to šťastie, že si ho môžete dovoliť. Hľadať cestičky ako sa dostať k vlastnej nehnuteľnosti je normálne, každý z nás totiž potrebuje zázemie a súkromie. Pohľad na bývanie sa stáročiami mení, naši dedovia bývali v domcoch, spoločne všetky generácie, my sa radi separujeme, radi si vychutnávame súkromie, a to sa prejavuje aj pri hľadaní nehnuteľnosti, väčšinou ide o 2 či 3-izbové byty, kde si vytvárame svoj svet. Sú však aj možnosti ako bývať inak, trocha nekonvenčne, každú chvíľu inde, ale napriek tomu príjemne. Hovoríme o možnostiach, ktoré poskytujú mobilheimy.

Malé, ale milé bývanie

Mobilné domy euro-mobilnedomy.sk sú alternatívou ku karavanom, ktoré využívame väčšinou iba počas dovolenkového obdobia pri cestovaní po svete, mobilný dom však môže plniť funkciu aj bežného bytu či domu, dokonca sa dá zrevitalizovať a prežijete v ňom aj zimné obdobie. V USA sa mobilheimy začali vyrábať pre desiatkami rokov a ľudia ich obľubujú dodnes. K nám sa už tiež dostali, ponúka ich holandský výrobca, sú vybavené podobne ako domy, majú kuchyňu so spotrebičmi, spálňu s manželskou posteľou, obývaciu izbu so sedačkou a WC so sprchovým kútom. Vybavenie a zariadenie je moderné a nechýba nič, čo bežne využívame.

Kolesá zabezpečia presun kamkoľvek

Na uskladnenie vecí slúži množstvo úložného priestoru. V mobilnom dome je možné zriadiť si malú prevádzku ako je rýchle občerstvenie, kaderníctvo, kanceláriu alebo inú službu, ak sa rozhodnete v ňom stráviť celý rok, je fajn urobiť na ňom nejaké zmeny, by ste v chladných dňoch nezamrzli. Treba vymeniť okná za izolačné, zaizolovať prívod vody, pridať kotol na tuhé palivo a zvonka dom zatepliť izoláciou. Takto upravený bude príjemným miestom na strávenie zimného obdobia, vďaka kolesám ho potom môžete presunúť do inej lokality či do susedného štátu, prevoz po cestách je bez problémov hlavne vďaka jeho rozmerom.