Nezařazené

Dôvody prečo si stiahnuť Spotify

Najprv magnetofóny, potom rádiá. Koncom minulého storočia sa na počúvanie hudby používali volkmeny.  Najprv len tí najväčší frajeri mali túto najnovšiu vymoženosť. Potom sa to stalo bežnou súčasťou života prevažne mladých ľudí. O niečo neskôr prišli na scénu mp3 prehrávače. Malé, kompaktné, stále s obmedzeným repertoárom avšak oproti volkmenom a jednej kazete predsa len prevrat v hudobnom priemysle. Postupne však aj mp3 prehrávače stratili svoju dôležitosť a boli nahradené inými možnosťami.

walkman

Teraz je doba opäť o niečo ďalej. Človek má mnoho možností na čom si hudbu prehrať, ako sa k hudbe dostať, vybrať si čo bude počúvať a dokonca aj to, či si to predtým nejako prispôsobí.

Čo je však v súčasnej dobe najlepším spôsobom na počúvanie hudby? Ťažko povedať. Každý preferuje niečo iné. Veľkej obľube sa však u veľkého počtu teší aplikácia Spotify. Ak náhodou neviete o čo sa jedná, je to aplikácia, kde je široká databáza najrôznejších piesní, ktoré môžete ľubovoľne počúvať. Nájdete tam naozaj takmer každú pieseň na akú si spomeniete, od rozličných autorov.

Ďalšou výhodou sú už vopred poskladané zoznamy piesní, ktoré sa hodia na konkrétne situácie, napr. piesne do auta či sprchy, piesne na štúdium alebo párty hity. Môžete si taktiež vytvárať vlastné zoznamy, ktoré budú presne vášmu sluchu lahodiť. Taktiež má táto aplikácia možnosť sledovať iných užívateľov aplikácie a počúvať ich zoznamy, ktoré si uložili. Je to však celkom dobre poistené, aby ste nemohli počúvať piesne len tak hocikomu na profile, a musíte poznať celé meno užívateľa.

ipad

Táto aplikácia má však jednu celkom zásadnú nevýhodu. Tou je, že pokiaľ nie ste užívateľ, ktorý si mesačne platí členstvo, tak máte obmedzenia v používaní aplikácie. Nemôžete si ľubovoľne prepínať hudbu, nemôžete hudbu počúvať bez pripojenia na internet a tiež musíte počúvať reklamy. Mňa osobne táto aplikácia v tejto obmedzenej podobe viac rozčuľovala než tešila. Pozitívne je to, že ponúkajú zvýhodnené členstvo pre študentov a pre rodiny. V týchto prípadoch to naozaj vyjde za celkom príjemnú cenu a môžete získať naozaj za málo peňazí veľa muziky. A už nikdy nebudete musieť obchádzať a porušovať zákon pri sťahovaní hudby z rôznych internetových stránok.