Dovolenka

Dovolenka pri mori

Na dovolenku sa tešíme všetci. Potrebujeme mať týždeň alebo dva týždne bez pracovných povinností a relaxovať. Najviac si oddýchnete na pláži na ležadle. Už sa vidíte, ako vo svojej ruke držíte nejaký osviežujúci nápoj, či už alkoholický alebo nealkoholický? Pod slnečníkom vám bude naozaj veľmi príjemne. Avšak je rozdiel, ak idete na dovolenku sama, s manželom alebo aj s vašimi deťmi. Každý typ dovolenky má svoje čaro, ktoré určite dokážete oceniť. Ak plánujete dovolenku len pre seba, môžete sa vybrať kamkoľvek, kde vás nohy ponesú. Môžete len tak ležať na pláži pri mori, vychutnávať si oddych v hotelovom bazéne, či sa prechádzať po krásach danej krajiny či miestnych obchodíkov.

dovolenka s deťmi

Nezabudnite na zakúpenie si pamiatky domov v podobe suveníru. Obchodov so suvenírmi nájdete na každom kroku. Máte v predstave tenkú uličku s malými obchodíkmi so suvenírmi? Predstavy sú nekonečné, no môžete si túto predstavu aj naplniť.Z každej dovolenky by ste mali prísť domov oddýchnutí, plní energie, optimizmu a s príjemným pocitom z krásy vašej destinácie. Nie je nič krajšie, ako po dovolenke mať veľa energie. Vybalenie z vašich kufrov vám dá ale trošku zabrať. Všetky veci hoďte do práčky a operte ich. Zistíte, že čím skôr si veci z vášho kufru vybalíte, budete mať pokoj a môžete sa venovať iným aktivitám.

more

Na dovolenku sa chystáte už zopár mesiacov. Premýšľate, čo všetko si musíte pobaliť do kufra, aby ste ho aj uniesli. Vezmite si len to najnutnejšie, čo naozaj využijete. Neberte si so sebou také veci, ktoré si viete kúpiť v prípade potreby aj priamo v danej krajine. Nebojte sa, cestou naspäť si so sebou budete niesť viac batožiny. Myslite na túto skutočnosť dopredu. Radšej si nechajte miesto v kufri aj na prípadné nákupy na vašej dovolenke. My ženy ľúbime nakupovať, práve pre to si vezmite na dovolenku väčší kufor, aj keď bude poloprázdny.