Nezařazené

Kancelária – počítač – životný štýl

O neblahom pôsobení sedavého zamestnania na telo bolo napísané už mnoho. Dlhé sedenie je veľká záťaž nielen na chrbát, krčnú chrbticu, ale aj na kardiovaskulárny systém a metabolizmus.

Ak k tomu máte na pracovisku ešte stres, ktorý okrem iného vytvára napätie vo svaloch, môžete si byť úplne istí, že sa telo samo ozve. Ako z tej pasce von, keď Vás sedavé zamestnanie živí, Vaša profesia sa bez sedenia nezaobíde alebo máte dokonca príjemného a skvelého šéfa? Skrátka ide o prípad, kedy Vás práca živí alebo dokonca baví.
muž v kanceláři
Rada pre život Naše telo je od prírody prispôsobené pohybu a ten jednoducho stále viac potrebuje. Aj keď v dnešnej uponáhľanej dobe nestíhame a čas je náš nepriateľ, verte, je venovať sa akejkoľvek aktivite, ako je napríklad športovanie, alebo pohyb v prírode, alebo niekedy aj také obyčajné pretiahnutie, je najlepšia investícia do nášho zdravia.

Hľadajte pre svoj voľný čas, ktorý chcete stráviť pohybom, šport, ktorý Vás bude baviť. Nezabudnite, že to čo Vás nebaví, dlho robiť nebudete. Trebárs postačí aj svižná prechádzka prírodou. Keď si telo uvedieme do pohybu, prekrvia sa nielen kĺby, ale aj svaly a všetko začne v tele fungovať a spolupracovať, tak ako má. Do určitej doby, teda Vášho veku a štýlu života, funguje telo tak nejako zo svojej podstaty, ale po určitom veku si začne vyberať svoju daň podľa toho, ako ste s telom dovtedy zaobchádzali.
kancelář a psací stůl
Rada do kancelárie V kancelárii si asi moc nezašportujete, ale preťahovanie počas dňa je veľmi účinná pohybová prevencia, ktorá síce nenahradí pohyb, ale pomôže telo udržiavať. Ak sa Vám pomôže začleniť tieto aktivity do bežného i pracovného života, predídete bolestiam chrbta, bolesti krčnej chrbtice a ostatným neduhom.

– Nenechávajte telo v statickej polohe dlhé hodiny a vždy sa ponaťahujte, alebo vykonajte pár drepov.
– Kĺby sa pohybom premažú, zvýši sa cirkulácia krvi a Vaše telo dostane tak novú energiu.
– Choďte po schodoch a nepoužívajte výťah, pokiaľ to ide, chodievajte do práce pešo, pri kopírovaní u kopírky sa ponaťahujte.
– Za ​​kolegom v zamestnaní dôjdite pešo, nepoužívajte telefón alebo mail. Ak to len trochu ide, často vstávajte zo stoličky.
– Ak sa cítite v strese a napätí, zatvorte oči a zhlboka sa párkrát nadýchne a vydýchnite.¨