Tovar

LED pásik ako obľúbené trendové osvetlenie

Pre súčasnú dobu je z hľadiska technológie a jej pokroku typických veľa vecí. Tento pokrok sa však dotkol aj nášho osvetlenia a toho, čím dnes pravidelne svietime, respektíve aké svetelné produkty predáva dnešný trh. Vo všeobecnosti môžeme vravieť o oveľa úspornejších, efektívnejších a v podstate tiež funkčnejších alternatívach, než tomu bolo pred niekoľkými rokmi. Starú technológiu nahradila tá nová s pred chvíľou spomenutými vlastnosťami.

A ak sa máme zamerať na tú nadradenejšiu, potom musíme spomenúť svetlá s prívlastkom LED. Táto skratka originálneho pojmu Light Emitting Diode napovedá o hlavnom princípe tohto patentu, kedy sa v daných svetlách ako zdroj žiarenia používajú svetlo emitujúce diódy.

zelené svetlo

Práve tie sú dôvodom úspornejšieho osvetlenia s dlhšou životnosťou. Ak by sme mali tieto produkty zrovnať so starými žiarovkami, ich efektívnosť dokáže byť z hľadiska pravidelnej úspory za svietenie vyššia o 85 až 90 %! K tomu sa ešte hodí spomenúť spravidla vysoká životnosť takýchto diód, ktorá sa odhaduje na 25 000 až 100 0000 hodín žiarenia.

farebný led pásik

Ako už bolo načrtnuté, tieto diódy sú súčasťou svetelných produktov, ktoré sa označujú skratkou LED. Nie sú to ale len žiarovky či napr. trubice a reflektory, ale opísaný patent pomohol vzniknúť tiež v súčasnosti populárnemu prvku, akými sú LED PÁSY SMD 1808 https://www.ledprodukt.sk/222-smd-1808-metraz, čo poskytujú skutočne univerzálne a praktické využitie v mnohých priestoroch.

https://youtu.be/RBTo26W5O78
  • Konkrétnejšie si pod tým dokážeme predstaviť samolepiaci pásik osadený diódami.

Ten následne značí možnosť umiestniť potrebné podsvietenie prakticky na ľubovoľné miesto. K častým variantám sa radí napríklad ich využitie pri osvetlení kuchynskej linky. Rovnako spoľahlivo ale môžu posvietiť napríklad na vašu poličku, schodisko, sklá v kúpeľni či dodať lepšiu viditeľnosť pri pozeraní TV. A možností je ešte oveľa viac.