Tovar

Nový typ LED pásov

Súčasný moderný človek si ani neuvedomuje, koľko vymožeností mu dnešok ponúka. To, že môžeme šťuknúť vypínačom a celý priestor sa rozžiari svetlom, je pre nás také samozrejmé ako dýchanie. Ale nebolo to tak vždy, aby sme sa dostali až do súčasného stavu, museli sme prejsť dlhú cestu, počas ktorej sa striedali vynálezy, aby sme si my dnes mohli posvietiť aj po zotmení. A nielen nutnosť vidieť nás vedie k ďalším vylepšeniam, ale rôznymi farebnými alebo pohyblivými svetielkami sme schopní vizuálne upraviť aj umelecké diela či historické pamiatky.

led 2

Doposiaľ známe klasické žiarovky už svoju éru ukončili a na päty im šliape nový spôsob roznášania svetla, a tým sú LED svietidlá. Patria medzi veľmi úsporné, a preto sa im v súčasnosti venuje taká veľká pozornosť. Výkon LED svietidiel v ničom nezaostáva za tými, ktoré sme poznali doposiaľ, ba naopak, sú variabilnejšie, pretože existujú aj ako LED pásy, ktoré je možné osadiť kamkoľvek chcete. Pásy vynikajú ľahkou a rýchlou montážou a neexistuje priestor, kde by sa nedali použiť. Osvetlia nábytok, umelecké dielo, hodia sa nad zrkadlá alebo za garniže a svojim svetlom dokážu divy. Dnes ich dostanete už aj na profesionálnej úrovni, hovoríme o PROFI LED pásoch s prúdovými drivermi. Led Produkt Od bežných pásov bez driverov sa odlišujú hlavne tým, že zapojiť sa dajú až 25 metrov dlhé osvetlenia bez prerušenia s príkonom 4,5W/m. Pri dĺžke 15 metrov pásu musí byť splnená podmienka príkonu 9,6W/m. Z toho je teda jasné, že už nie je potrebné ich paralelné zapojenie po 5 metroch ako to je pri tých bez driverov. Úloha driverov spočíva predovšetkým v zabezpečovaní rovnomerného rozvodu prúdu do každej časti pásu, a tie sú potom zaťažované rovnomerne, čiže vyžaruje rovnakú intenzitu svetla na jeho začiatku aj na konci.

muž, svetlá, pásiky

Táto rovnomernosť zaručuje ich dlhšiu životnosť a spokojný s ich výkonom bude aj ten najnáročnejší zákazník. Na výber je dokonca trojica farieb, a to neutrálna 4000K, teplá biela 3000K alebo studená 6000K, záleží len na zákazníkovi, ktorý mu vyhovuje.