Nezařazené

Podlaha do kúpeľne

Ak máte možnosť postaviť si vlastný dom určite sa pohrajte s interiérom. Niektorí ľudia si na zariaďovanie najmú dizajnérov. Ak však máte vlastný štýl a zmysel pre estetickosť, hravo si zvládnete zariadiť moderne aj sami.  Väčšinou ženy si pred pustením sa do nákupu spotrebičov preštudujú najnovšie trendy. Najlepšie sa vyhráte so vzormi a materiálmi v kúpeľni. Moderné sú najmä biele farby. Najskôr však musíte začať výberom krytiny na podlahu. Ktoré materiáli sú v tomto roku najpopulárnejšie?

koupelna
 
Drevo                                     Nepočuli ste ešte o možnosti dať si do kúpeľne drevo? Nie ste jediný. Väčšina je názoru že drevo do kúpeľne, kde je vysoká vlhkosť, jednoducho nie je vhodné. Drevená podlaha v kúpeľni je nadčasová a pôsobí útulným dojmom. Ide však o špeciálnu krytinu. Obsahuje trojitú vrstvu a je odolná voči vode. Preto je vhodnejšie, ak si na pokladanie podlahy najmete firmu.
 
Dlažba                                    Dlažba je samozrejme najčastejšie používaný materiál na pokrytie podlahy v kúpeľni. Najčastejšie používané su biele farby či hnedá a čierna. Veľkou výhodou, ktorú ocenia najmä ženy, je ľahké umývanie. Do módy teraz idú matné štýly. Najviac  používané sú však stále lesklé dlažby, na ktorých tak nie sú vidieť kvapky vody. Pokiaľ preferujete luxusnejší štýl, ideálny je pre vás mramor. Kúpeľňa s ním ukáže moderným, čistým dojmom. Nevýhodou je studený povrch, ktorý na bosé nohy nie je príjemný. To však ľahko vyriešite podlahovým kúrením, ktoré je do kúpeľne vhodnejšie ako bežný radiátor.

vana
 
Laminát                                  O lamináte do kúpeľne ste možno ešte ani nepočuli. Je to novinka, ktorá sa začala používať najmä preto, že je teplejšia na dotyk ako dlažba. Uznajte sami. Pokiaľ nemáte na zemi koberček, nie je príjemné postaviť sa z vane na studenú zem. Samozrejme laminát musí byť prispôsobený na vlhkosť a vodu. Ide však aj o drahšiu variantu.