Www

S virtuálnou kanceláriou idú veci lacnejšie a prakticky

K základným informáciám pri založení firmy, respektíve pri jej platnom zápise do Obchodného registra sa radí nutnosť zapísať k nej registračné sídlo. Donedávna sa pod tento údaj uvádzali kancelárske priestory, ktoré mal podnikateľ v prenájme. Vysoké ceny kancelárií a iných nehnuteľností (hlavne v okolí Bratislavy) však dali vzniknúť oveľa lacnejšej a pritom praktickej alternatíve.

Muž v kancelárii

Virtuálne sídlo sa v 21.storočí stalo obľúbeným riešením mnohých podnikateľov. Napríklad pre začínajúcich menších podnikateľov, ktorí nie sú vlastníkmi veľkej firmy a nezamestnávajú desiatky či stovky zamestnancov, ale viac menej robia na svojich projektoch sami, teda napríklad z domu cez svoj počítač. Takíto podnikatelia k svojej činnosti reálne drahé kancelárske priestory nepotrebujú.

Potom ide o lákavé riešenie pre podnikateľov, čo trávia väčšiu časť v zahraničí alebo vo všeobecnosti pre všetkých, ktorým situácia a ich podnikateľská činnosť umožňuje ušetriť na tomto faktore, akým je prenájom drahej kancelárie. Teda v súčasnosti aj pre tých, ktorí chcú výraznejšie znížiť svoje náklady alebo tých, čo chcú v dobe koronavírusu zvýšiť svoju bezpečnosť.

Mladá žena, pero

S virtuálnou kanceláriou komunikujú na diaľku.

Áno, hovoríme v tomto prípade vlastne o kancelárii, konkrétne o sekretariáte, ktorý funguje na reálnej adrese, najčastejšie na prestížnej adrese v Bratislave alebo napr. v Košiciach. Čo znamená, že s prenájmom virtuálnej kancelárie môže podnikateľ do OR SR k svoje firme uviesť práve túto lukratívnu adresu, a to za cca 10 eur mesačne (cena záleží od konkrétneho poskytovateľa).

Tento sekretariát nie je nečinný. Bude preberať vašu firemnú poštu, príjme ju, preskenuje a pošle vám ju mailom. O každej takejto pošte či zásielke budete okamžite notifikovaní.

Veľa poskytovateľov virtuálnych kancelárií k svojim službám poskytuje aj prenájom konferenčnej miestnosti.