Nezařazené

Smiech je univerzálny prostriedok na všetko

Ak by sa smiech dal predávať, určite by „ išiel na dračku“. Je to totiž univerzálny prostriedok, ktorý pomôže a poteší v každej situácii. Ľudia, ktorí sú vtipní a radi sa smejú sú v spoločnosti oveľa viac obľúbení ako tí, ktorým slovo „humor“ nehovorí vôbec nič. Keď sa viete z chuti zasmiať, dodá vám to toľko energie a životaschopnosti, ako si možno ani nepripúšťate.
vtipné čtení
Pri smiechu sa do krvi dostáva hormón šťastia, ktorý nielen že priaznivo pôsobí na našu dobrú náladu, ale ovplyvňuje celkovú schopnosť organizmu byť odolný voči nepriaznivým vplyvom. Preto ľudia, ktorí sa radi smejú a sú optimisticky naladení nielen že pôsobia šťastnejšie, mladšie a zdravšie, ale aj v skutočnosti sú. Smiech potláča pocity strachu a nervozity rovnako ako nám umožňuje pozerať sa na veci s nadhľadom, čo nám môže pomôcť pri riešení problémov, ktoré sa nám zdajú neriešiteľné.

Úsmev nie je žiadna šifra….
Slová známej piesne obsahujú množstvo pravdivých myšlienok. Naozaj, usmievať sa na ľudí okolo seba a aspoň raz denne sa skutočne z chuti zasmiať nie je až také náročné a dokáže to naozaj každý. Treba sa ale snažiť nájsť medzi každodennými starosťami a povinnosťami aj nejaké tie radosti. Ako na to?
smích muže
o Treba sa vedieť tešiť aj z maličkostí, z pekného počasia, z toho, že máme perfektnú rodinu, že sme sa ráno zobudili a dokázali vstať z postele, z toho, že sme my a naši blízki zdraví či z toho, že máme prácu, do ktorej môžeme chodiť, aj keď nás to niekedy rozčuľuje.
o Tešme sa napríklad z množstva domácich povinností, pretože to znamená, že máme domov a rodinu, o ktorú sa môžeme starať.
o Tešme sa tiež z neporiadku, ktorý nám spravili deti pri hre, pretože to znamená, že sú zdravé.

Je veľké množstvo starostí, ktoré dennodenne riešime so zachmúrenou tvárou a preto sa nám zdá, že nemajú konca kraja a že všetci naokolo sú namosúrení a nevrlí. Možno, keby sme sa začali práve my usmievať ako prví, „nakazili“ by sme tým aj naše okolie. Ak teda chceme vyzerať a cítiť sa šťastne, začnime od seba. Usmievajme a spríjemníme tak deň sebe i svojmu okoliu.