Tovar

Vždy elegantná mramorová doska

Mramor v exteriéri ale aj interiéri predstavuje vždy eleganciu a noblesu. Už v starodávnej antickej histórii sa využívali v majestátnych stavbách pôsobivé mramorové podporné stĺpy. Boli obľúbené aj v časoch Mezopotámie ako dekorácia exteriérových stavieb. V Európe sa takisto udomácnili mramorové stavby a dodnes ich môžeme vidieť na mnohých historických pamiatkách a významných budovách Znamenali vždy prosperitu a prestíž. Pretrvávajú stáročia a od toho sa odvíja aj ich využitie v súčasnej modernej architektúre.

kitchen-3689918_640

Samotné použitie mramoru vo forme doplnkov určuje jeho charakter horniny. Jedná sa metamorfózny typ horniny, ktorý sa stáročiami menil vplyvom teplotných zmien, pôosobením tlakov, vody a iných fyzikálnych úkazov. Výsledkom je vždy jedinečný útvar, ktorý očarí svojím vzhľadom a odolnosťou. Má veľa podôb farieb, kombinácií prírodných materiálov a tvarov. Jeho použitie je všestranné, vždy dodáva priestoru sofistikovaný nádych. V interiéri vynikne jeho skladba a čistota. Vydrží niekoľko generácií, aj preto je jeho použitie v domácnosti obľúbené.

architecture-4749511_640

Mramorová kuchynská doska je správnou a velmi dobrou voľbou do akejkoľvek kuchyne a kúpeľne. Dodá priestoru čistotu, jas a zvýrazní obrysy použitej kuchynskej linky. Vkusné je spojenie s elegantnými a jednoduchými prevedeniami kuchynských doplnkov, skriniek, dverí, poličiek a úchytiek s čistými líniami. Pri výbere mramorovej dosky platí pravidlo, že menej je viac a samotná mramorová doska by mala byť dominantná. Ostatné doplnky by ju mali vkusne dopĺňať. Z praktického hľadiska je takmer nezničiteľná, ľahko sa udržiava a vždy pôsobí čisto. Je tepelne a vode odolná, má takmer nulovú pórovitosť. čerstvo upečený koláč Vám ju nespáli a nepoškodí. Splní požiadavky aj tých najnáročnejších klientov.