Nezařazené

6 vecí, ktoré musíte urobiť, ak ste v Paríži

1. Prvá vec, ktorú by ste v Paríži mali určite urobiť je dať si francúzske raňajky. Dať si čerstvý croissant s kávou v útulnej francúzskej kaviarni, alebo cukrárni znie nielen lákavo, ale je to aj skvelý začiatok dňa. A keď už budete pri tom sladkom, nepohrdnite ani niekoľkými makronkami.

2. Jedna zo zastávok na vašich potulkách Parížom by mala byť na Montmartre. Nájdete tam v podstate všetko. Útulné kaviarne a reštaurácie, alebo zaujímavých pouličných umelcov. Na začiatku môžete obdivovať slávny kabaret Moulin Rouge a na konci vás čaká bazilika Sacré-Cœur, pri ktorej môžete žasnúť nad výhľadom takmer na celý Paríž.
architektura Chrámu Matky boží
3. Pri Sacré-Coeur sa môžete chvíľu zdržať a dať si malé občerstvenie, alebo rovno obed. Pohodlne sa usadíte a vychutnáte si jedlo s nezabudnuteľným pocitom. Veď kto by už len odmietol vychutnať si jedlo s výhľadom na Paríž?

4. Paríž je plný rôznych pamiatok, ktoré stoja za to. Čo však veľa ľudí obchádza sú cintoríny. Návšteva niektorého z parížskych cintorínov môže byť pre vás ale veľkým zážitkom. Pozrieť si môžete napríklad cintorín na Montmartre, alebo najznámejší cintorín v Paríži – Père-Lachaise. Na oboch je pochovaných veľa známych osobností od spisovateľov, cez skladateľov, maliarov, či hercov. Všade kam sa pozriete uvidíte hotové umelecké diela, ktoré zdobia hroby a krákanie havranov vytvára zvláštnu atmosféru. Na návštevu takéhoto miesta určite tak ľahko nezabudnete.
pařížský hřbitov
5. Louvre, Eifellova veža, alebo Notre Dame sú skrátka samozrejmosťou. Vynechať by ste však nemali ani parížske katakomby. Možno vám sem-tam prebehne mráz po chrbte, ale nakoniec z toho môže byť skvelý adrenalínový zážitok.
pařířské starožitnosti
6. Najdôležitejšou vecou, ktorú ale za žiadnych okolností nemôžete vynechať sú suveníry. Nájdete ich na každom rohu ulice, v stánkoch pri Seine a dokonca k vám prídu aj samé v podobe pouličných predavačov. Skrátka sú všade, no netreba sa im vyhýbať. Kto by si už len nekúpil malú Eiffelovu vežu na pamiatku? Osobne ale odporúčam kúpiť si pohľadnice, ktoré si môžete priložiť k svojim fotkám a ktoré sú tou najlepšou spomienkou. Kedykoľvek si ich môžete vytiahnuť, prezrieť si ich a povedať „áno, tu som bol“.