Nezařazené

Adblock, náš záchranca

Adblock prišiel v hodine záchrany. Takýto doplnok pre náš webový prehľadávač sa stal už potrebnou záležitosťou pre každého milovníka svetu online. Prišiel v pravú chvíľu, pretože zo svetu online by sa stala len jedna obrovská reklama, kde by sme bez kliknutia na takzvané Ads už pomaly ani nemali právo používať internet na vlastné záujmy.

nápis


Ads sa stávali až nezdravo vlezlými a najhoršie na tom je, že väčšina z Ads sú len podvody a výmysly, ktoré nás obmedzujú a vôbec nič z nich nemáme. Žiadnu výhru nezískame, žiadne zaujímavé info nezistíme, len škodia našej psychike a zaberajú náš čas. Bránia našej koncentrácii sústrediť sa na veci, ktoré chceme my. Takýto svet online bol postavený len na reklamách a bolo ich toľko, že sa bez srandy dostanú človeku do podvedomia a ohrozujú jeho zdravé zmýšľanie.
reklama

Ešteže prišiel ten Adblock. Ad- otravná reklama, block- blokovanie. Ak tento nástroj nemáte, cez prehľadávač si ho vyhľadajte a za pár sekúnd ho máte nainštalovaný. Nedávno som použil nové webové prehľadávače a zabudol som Adblock sitahnuť. No nevydržal som ani pol hodinu a ihneď som ho vyhľadal. Pri každej stránke, každom kliknutí sa začali spúštať tieto otravné reklamy. Sú neoverené, pýtajú naše osobné údaje, vraj sme vyhrali. Podvod, akurát tak! Predsa keď som si nič neobjednával, do žiadnej súťaže som sa neprihlásil, tak žiadnu výhru neočakávam! Takúto reklamu v podobe Ad môže dať na net doslova ktokoľvek a získa naše údaje. V niektorých prípadoch sa zasa jedná o úplne nezaujímavú reklamu na určitú stránku, kde sa zasa musíme zaregistrovať.


Zaregistrujeme sa a nič z toho nemáme! Zjaví sa nám nezaujmavá stránka, ktorej ide len o našu registráciu. Bez Adblocku som sa nemohol ani pohnúť a všade ma napádali tie Adky.

nápis

Uvedomme si, že takýmito reklamami si ako spoločnosť škodíme len sami sebe. Prišlo až do takého štádia, že dnes je nutnosťou mať tento nástroj Adblock. Zamyslime sa, aký by bol svet online bez tejto pomôcky. Pomaly neovládateľný a každú minútu by nám hrozil podvod a ujma na našom psychickom zdraví.