Nezařazené

Bývalá tenistka Hantuchová pomohla deťom

Aj keď téma deti u nás navodí skôr optimistický pocit, v tomto článku, žiaľ, bude dosť negatívneho, avšak vôbec nie kvôli deťom, ale ukážke toho, aký osud žijú niektoré rodiny. Trochu optimistickou správou možno nazvať skutok slávnej tenistky Daniely Hantuchovej, vďaka ktorej sa dostal stav tejto nešťastnej rodiny do širšieho povedomia.

chůze

Bola pozvaná do známej relácie s názvom V siedmom nebi.
Pozvanie prijala a tým pádom rodine bez otca ukázala, že ešte stále existujú ľudia, ktorým na osude tejto rodiny záleží. Mohli sa stretnúť s touto svetovo známou tenistkou, no to by bolo povedzme si pravdu, asi trochu málo. A toho si bola vedomá aj Hantuchová. Rozhodla sa rodine darovať čistú a hygienickú kúpeľňu, pretože tá ich predtým bola v hroznom stave, kedy môžeme vravieť o hocičom, len nie o hygiene. Dôležitý je však z môjho pohľadu i fakt, že takýmto štýlom si osud tejto rodiny všimne aj viac ľudí a pochopia. Ide mi to o to pochopenie, finančne pomôcť môžu len tí, ktorí majú nadbytok a som si vedomý, že takých ľudí je menej. Skúsme teda aspoň pochopiť a šíriť príbeh tejto rodiny ďalej, spravodlivosť a vedomie musia pomôcť. Idem však bližšie opísať ten príbeh.

tanec

39 ročná matka dvoch detí žila bez vody a kanalizácie! A to s dvomi synmi,pričom jeden je ťažko zdravotne postihnutý. Veľkú vinu nesie biologický otec, ktorý sa k tejto rodine nehlási. Matka nie je v najlepšom stave, pretože keď žila s týmto „chlapom“, ten ju polial benzínom, zapálil a robil jej podobné duševné i fyzické traumy. To zapálenie vzniklo z dôvodu, že s ním odmietla mať sex. Našťastie prežila, aj keď popáleniny mali dosah 40% ! Aj napriek týmto ujmom sa detí nevzdáva a snaží sa o ne starať. Ale určite to nemá ľahké.

A práve tá nová kúpeľňa musela významne pomôcť. Konečne môžu žiť hygienickejšie a to hlavne čo sa týka ťažko postihnutého syna. Tak im prajme šťastnejší osud a dúfajme, že táto zmena rodinu posmelila a pomohla jej.