Nezařazené

Čo nerobiť na dovolenke?

Väčšina ľudí, ktorí nevedia oddychovať sa vždy pýtajú samých seba, čo vlastne budú na dovolenke robiť? My vám však povieme úplný opak. Nebudeme vám radiť, ako by ste si mali vyplniť čas na dovolenke. Dokonca vám ani nepovieme, čo by ste si mali zbaliť, aby ste si dni jednoducho užili so všetkým, čo k tomu patrí. Povieme vám, čo by ste na dovolenke jednoznačne robiť nemali. Niekedy si to musíte otočiť z úplne opačnej strany, aby ste zistili, ako si dovolenku skutočne užiť. A verte tomu, že občas sa stačí zbaviť len minimum vecí a uvidíte, že toto je to pravé.

jachta

Nesťažujte sa

Väčšina ľudí má prirodzené sklony k tomu na všetko a neustále sa sťažovať. Na služby hotela. Na jedlo. Na to, že hotel nie je sto metrov od hotela, ale dvesto. Nech sa deje čokoľvek, veľmi často sme s niečím nespokojní a verte tomu, že to je to najhoršie, čo môžete na dovolenke robiť. Keď sa budete na všetko stále sťažovať, budete kaziť dovolenku aj druhým ľuďom, ktorí sú na nej s vami. A to chcete? Chcete vážne všetkým pokaziť zaslúženú dovolenku?

Nepracujte

Nie každý si môže dovoliť na týždeň vypnúť mobilný telefón a tváriť sa, že vôbec neexistuje. Niektorí ľudia potrebujú byť stále na príjme. No je rozdiel byť stále k dispozícii a chodiť na večeru či na pláž s počítačom, no nie? Ak nemáte niečo skutočne neodkladné, radšej počítač nechajte na izbe a pracujte len vtedy, keď si dáte obedňajšiu siestu. Nemyslite si, že to pôjde tak ľahko, no jednoznačne si doprajte poriadny oddych a nenervujte ostatných s prácou.

pláž

Nehádajte sa

Nie je nič horšie ako hádka na dovolenke, aj keď sa väčšina párov a väčšina rodín na každej dovolenke vždy kvalitne poháda. Snažte sa však vyhnúť konfliktom. Určite vám to neprospeje, ale neprospeje to ani ľuďom, s ktorými sa hádate. Práve na dovolenke si máte predsa ukázať, ako sa máte radi.