Nezařazené

Detský svet

Detský svet je pre nás mnohých dospelých veľkou záhadou. Deti sú deti. Sú najúprimnejšie, najradostnejšie stvorenia, aké na  zemi kedy boli. Netrápia ich žiadne veľké starosti, nestarajú sa o mnohé záležitosti, iba sa hrajú a počúvajú sčasti čo im hovoríme my dospelí. Majú svoj bezstarostný svet, v ktorom existujú rodičia, hračky, iné deti a nič také strašné. Je to až priam zázračné ako sa to potom dokáže zmeniť postupom času. Ako z toho vyrastieme a pritom keď sme deti tak si ani neuvedomujeme ako je to super mať svoj bezstarostný život. Čo by sme za to dali, keby sme mohli byť znova deťmi. Nič by nás netrápilo a bolo by to skrátka super.

videohry

Je to naozaj bezstarostný život?

Dnešné deti však niečo trápi. A tou vecou sú častokrát počítačové hry. Rôzne strielačky a podobné zverstvá, s ktorými by sa deti nemali inak kde stretnúť. A teraz ich stretávajú na dennodennom poriadku. Ja si myslím, že to nezostane bez následkov. Agresivita, ktorú im dodávajú takéto hry sa určite bude niekde ukladať a počká ich to v ďalších rokoch.

foto

Čo tie útoky?

Veď alarmujúce by pre nás malo byť, že na mnohých školách došlo k útokom žiakov voči učiteľkám alebo ostatným žiakom. Práve tie deti si to vôbec neuvedomovali a mysleli si, že je to len nejaká hra, ktorú poznajú z notebooku alebo z telefónu. Takéto správanie je veľmi nebezpečné nielen voči okoliu v škole, ale aj doma. Nikdy neviete, kedy sa v dieťati nazbiera také agresivita, že zaútočí aj na vás alebo na svoju rodinu. Tým vás nechcem plašiť, pretože toto čo píšem je už dosť veľký extrém, ale môže sa to prejaviť aj zvýšenou agresivitou voči zvieratám. Preto je dôležité všímať si akékoľvek zmeny správania.

notebook

Nie je normálne, aby v dnešnej dobe vznikali nové a nové choroby súvisiace s počítačmi a takýmito onakými zariadeniami, ktoré by mali pomáhať a nie ničiť naše zdravie a životy. To je úplne nanič. Dávajte si na to pozor.