Nezařazené

Kombinované, športové či pre viac detí

Ak sa vyberiete do obchodu s detským sortimentom s cieľom vybrať kočík pre svoje bábätko, určite by ste už mali mať aký taký prehľad a predstavu o tom, čo chcete kúpiť. V obchode vás totiž prekvapí široká ponuka kočíkov, z ktorej si vybrať nebýva jednoduché. Množstvo typov, prevedení, farebných a materiálových kombinácií vás pri výbere môže celkom prekvapiť.  V prvom rade si treba zvážiť, či ten istý kočík chcete používať stále, alebo si budete chcieť neskôr kúpiť namiesto hlbokého kočíka jednoduchší športový.

dítě

·         Kombinované – ak sa rozhodnete, že vám jeden kočík postačí, sú pre vás vhodným riešením kombinované kočíky, kde v cene získate hlbokú vaničku pre bábätká i športovú časť pre väčšie deti. Obe časti sa dajú primontovať na jednu konštrukciu kočíka. Často k tejto kombinácii býva ešte detská autosedačka, takzvané „vajíčko“, ktoré sa taktiež dá nakliknúť na konštrukciu kočíka, čo oceníte napríklad pri nákupoch, kedy nemusíte so sebou brať celú vaničku či športovú časť a dieťatko si z auta vezmete len v autosedačke.

dvojčata

·         Športové, golfové – ak sa rozhodnete pre začiatok len pre alternatívu kočíka s hlbokou vaničkou, neskôr sa budete musieť zrejme poohliadnuť po nejakom športovom či golfovom kočíku, ktoré sú určené pre väčšie deti, ktoré už dokážu sedieť. Aj tieto kočíky sú veľmi pohodlné a obľúbené tak u rodičov, ako i u samotných detí. Samozrejmosťou bývajú polohovateľné opierky chrbta, ktoré sa v prípade potreby ľahko sklopia a detičky si v nich môžu bez problémov i pohodlne pospať. Výrobcovia dbajú i na bezpečnosť, ktorá je zabezpečená zvyčajne päťbodovými pásmi, ktoré deti chránia pred pádom z kočíka, ale inak ich nijako neobmedzujú.

miminko

·         Kočíky pre dvojčatá, trojčatá – nie je výnimkou, že rodičia čakajú dvojčatá či trojčatá. V tomto prípade ich čaká viacnásobná radosť, ale i starosti. Ale výrobcovia kočíkov myslia i na týchto rodičov a ponúkajú kočíky, kde pohodlne odveziete i viac detí. Bývajú väčšinou v dvoch alternatívach a to široké kočíky, kde sú dve či tri vaničky vedľa seba, alebo dlhé kočíky s vaničkami nasledujúcimi za sebou. Rodičia si tak môžu vybrať, ktorý typ im viac vyhovuje.

·         Súrodenecké kočíky – ak máte detičky narodené skoro po sebe a starší súrodenec kočík ešte stále potrebuje, môžete si vybrať takzvané súrodenecké kočíky, ktoré majú tak hlbokú vaničku pre bábätko i športovú časť pre staršieho súrodenca na jednej konštrukcii. Hravo tak odveziete obe deti naraz.
Nech sa už rozhodnete pre ktorýkoľvek typ kočíka, určite vyberajte tak, aby ste neskôr svoje rozhodnutie neľutovali a aby kočík vyhovoval tak vám, ako i vášmu dieťatku.