Móda

Druhy sukní pre každú ženu

Sukňa sa považuje za elegantný kúsok oblečenia. Vieme ju zladiť s rôznymi košeľami, topmi alebo aj s klasickými tričkami. Väčšina žien nosí sukne práve v lete počas teplých slnečných dní, vďaka čomu im pekne opáli nohy a zároveň im nie je moc teplo. Určite oceníte vetranie a to, aby ste sa nepotili. Sukne sa však hodia aj na rôzne udalosti v každom ročnom období, ako sú napríklad oslavy alebo rôzne posedenia z práce. Každá žena by mala mať v šatníku minimálne jednu sukňu. Avšak, ktorý strih sukne si vybrať, aby bol pre nás vhodný?

Áčková sukňa s tenkým pulóvrom

Sukne áčkového strihu patria medzi najobľúbenejšie a to vďaka ich strihu. Týmto druhom sa nedá naozaj nič pokaziť. Sú vhodné takmer pre každý typ postavy. Pozor by mali však dávať dámy s kratšími nohami, pretože nie každý druh áčkovej sukne im bude sedieť. Môžu si však vybrať sukňu s vyšším pásom a budú mať vyhraté a zároveň im opticky predĺži nohy.

Puzdrové sukne konkurujú práve áčkovým sukniam, avšak neponúkajú pri nosení takú voľnosť. Hodia sa skôr ku kostýmom a uniformám. Dokážu zvýrazniť ženskú postavu, pretože sú priliehavé.

Rovné sukne sa od puzdrových líšia minimálne, a preto je niekedy ťažké odhadnúť, o aký druh ide. Tento typ sukní sa hodí hlavne štíhlym ženám, ktoré majú dlhšie nohy. Viete ju skombinovať s rôznymi topmi a každá kombinácia bude dobre vyzerať.

Krátka kožená sukňa

Balónové sukne nepatria do šatníka každej ženy, pretože sú vhodné výhradne pre štíhle ženy. Vedia objem viac rozšíriť, takže ak máte väčšie stehná, vyzerali by ešte hrubšie. Ak máte úzke stehná, skombinujte tento druh sukne s čímkoľvek a sukňa vám vyrobí peknú ženskú postavu.

Maxi sukne sú sukne s rozparkom dĺžkovo takmer po zem a preto vám zakrývajú celé nohy až po členky. Určite sa netreba báť siahnuť aj po tomto druhy sukní.

Mini sukne je veľmi dôležité skombinovať s vhodným vrchným dielom a doplnkami. Ženy si väčšinou myslia, že tento typ sukní je vhodný len pre štíhle ženy, nie vždy to je však pravdou.

Poddruhov sukní je omnoho viac, tiet sú však najpoužívanejšie v módnom svete.