Tovar

Najpohodlnejší kúsok nášho šatníka

Vedeli ste, že mikina Trenchtown vznikla z čisto praktických dôvodov? V tridsiatych rokoch 19. storočia navrhla americká spoločnosť „Champion“ ochranný odev pre zamestnancov, ktorí pracovali v továrni na mrazené potraviny. Nemala však dnešnú podobu, bol to len jednoduchý kúsok s kapucňou, ktorá im mala chrániť hlavu pred chladom. Často však bola využívaná hlavne športovcami hlavne pre pohodlie, ktoré prinášala. Do popredia sa mikina dostala až v sedemdesiatych rokoch a to hlavne vďaka hip-hopu. No a mikina taká ako ju poznáme začala módny priemysel zaujímať až v osemdesiatych rokoch minulého storočia.

šatník

Dnes existuje obrovské množstvo strihov tohto pohodlného kúsku. Môžete si vybrať, či chcete mikinu s kapucňou alebo bez nej, na zips alebo bez zipsu a natiahnete si ju cez hlavu, či napríklad s golierom. Tak isto niektoré mikiny majú vrecká, iné nie. Môžete siahnuť po obtiahnutej mikine vašej veľkosti alebo po obrovskej oversize bunde, v ktorej sa budete cítiť maximálne pohodlne.

mikina

Nezaostávajú však ani športové kúsky a teda naozaj ostala zachovaná aj táto pôvodná funkcia spomínanej mikiny. Viete si vybrať z krásnych funkčných kúskov na beh, či bicyklovanie alebo z tých teplejších na zimnú zábavu, či športy. Pomerne obľúbeným typom mikiny sú aktuálne tie, ktoré sú strihané do pása. Crop mikinu si viete zobrať do fitnescentra alebo na jógu. A mikina do práce? Nie je problém. V obchodoch dnes už nájdeme krásne kúsky s kamienkami, či korálkami. Pekne vyznie aj čipka, či rôzne kvetiny. Fantázii sa medze nekladú a mikina už vôbec nemusí pôsobiť športovo, ale môže byť základom ležérneho, ale predsa elegantného šatníka. V posledných rokoch vznikajú aj výrazné a extravagantné kúsky. S rôznymi aplikáciami, vzormi, obrovskými rukávmi, či bohato zdobenými goliérmi. Tak čo? Koľko mikín sa nachádza vo vašom šatníku?