Tovar

Detská chlapčenská móda – ako obliecť deti na oslavu alebo do školy?

Deti každý deň objavujú okolitý svet, chytajú znečistené predmety, hrajú sa na umelcov, ktorí zafarbia okrem papiera aj všetko naokolo či šantia vonku v blate. Nech už vykonávajú akékoľvek aktivity, veľmi často sa počas nich zašpinia, a preto by detská móda mala tomu aj zodpovedať. Na bežné každodenné aktivity doma alebo vonku postačí obyčajné oblečenie, ktoré nebude pri zašpinení predstavovať až taký problém a ľahko ho hodíte do pračky. Predsa len, najmä malí chlapčenskí nezbedníci sa často spolu bláznia a pri behaní po vonku potrebujú mať teda také oblečenie, ktoré im v pohybe nebude brániť. Občas, ale nastane výnimočná príležitosť, kedy je potrebné dieťa obliecť tak, aby bolo čisté a v slušnejšom oblečení. Napríklad ide o rodinné oslavy, svadby či sviatky, kedy môžete zvoliť pre malé princezné šaty alebo sukňu. Pre mladých nezbedných pánov bude elegantne pôsobiť napríklad košeľa či polo tričko, ktoré pokojne skombinujte podľa počasia s dlhšími alebo kratšími nohavicami alebo džínsami.

detská móda

Slušnejšie oblečenie pre deti by ste mali zvoliť aj pri dôležitých momentoch, ako je prvý školský deň alebo vysvedčenie. Čo však zvoliť pre každodenné nosenie do školy, a ako deti, ktoré majú problém s obliekaním presvedčiť, že vyberanie outfitu je vlastne zábava? Kým pre mladé slečny pravdepodobne výber oblečenia možno nebude až taký problém, chlapci môžu byť tuhším orieškom.

chlapčenský sveter

Presvedčiť ich však môže napríklad tričko alebo mikina s ich obľúbenou filmovou postavičkou alebo rozprávkovým či komiksovým hrdinom, s ktorým sa môžu v škole pochváliť spolužiakom. Pomôcť môže taktiež ak dieťa necháte vybrať obľúbenú farbu alebo grafický vzor s takou potlačou, ktorá sa im bude najviac páčiť. Samozrejme, že je dôležité nastaviť určitú mieru, aby si deti potom nediktovali nosiť iba to čo chcú, v prípade ak to bude pôsobiť nevhodne. Pre každý deň do školy môžete pre malého nezbedníka zvoliť napríklad univerzálne chlapčenské svetre alebo mikiny na zips či cez hlavu, v ktorých sa budú cítiť počas vyučovania pohodlne a zároveň sa v nich budú môcť cez veľkú prestávku dostatočne vyblázniť.