Nezařazené

Prečo zmeniť každoročnú dovolenku v Chorvátsku za dovolenku v Ázii?

Nebojte sa vyjsť zo svojej komfortnej zóny a návštevy toho istého mestečka niekde na pobreží Chorvátska alebo Talianska. Vo svete vás toho čaká oveľa viac a nie nemusíte na to šetriť o rok viac. Taká dovolenka v juhovýchodnej Ázii vás dnes vyjde porovnateľne rovnako a vrátite sa s úplne novými a exotickými zážitkami.
Prečo Juhovýchodná Ázia?thajsko.jpg

 • Lacné letenky
 • V dnešnej dobe pri sledovaní pár stránok na lacné letenky na vás úplne bežne vyskočia letenky do 400 eur, často aj lacnejšie. Dĺžka letov sa líši podľa spoločností a dĺžky prestupov ale hodiny strávené v aute šoférovaním vás vyčerpajú viac než pár hodín v lietadle a po prílete sa ocitnete v úplne odlišnej krajine než ste zvyknutí a dovolenka môže začať


 • Nádherné pláže, pralesy, hory ale i kultúrne a historické pamiatky
 • Všetko v jednom. Každý si tu vie nájsť svoje, či už vyhľadáva dovolenku na pláži s krásnym bielym pieskom alebo by pár dní chcel stráviť niekde v pralese a prechádzkami po horách. V celej Ázii je ohromné množstvo budhistických chrámov, ktoré môže človek obdivovať celé dni a neomrzí ho to.


 • Veľa zábavy za málo peňazí(veľkou výhodou ázijských krajín je, že všetko je tam v porovnaní s Európou lacné)
 • Jedlo v reštauráciách (samozrejme nájdu sa tu rôzne cenové triedy a záleží, čo človek vyhľadáva, ale je lacnejšie je si každý deň zájsť na jedlo než u nás kupovať potraviny.
 • Doprava – asi najlacnejší, najpohodlnejší a paradoxne najrýchlejší spôsob je skútrom,ktorý sa dá požičať na každom kroku a zvládne ho šoférovať úplne každý. Treba si však zvyknúť na šialenú dopravu, ktorý je pre tieto krajiny typická. Inak je to super spôsob ako spoznávať okolie.
 • Ubytovanie – za rovnaké ceny ako by ste zaplatili v Európe dostanete oveľa väčší luxus. Takže je na vás, či si ponecháte rovnaký rozpočet a dostanete vilu s bazénom alebo sa rozhodnete na ubytovaní ušetriť, čo je rozhodne jednoduché.

Suveníry – zväčša ručne vyrábané krásne kúsky, ktoré sa hodia nie len ako suveníry pre kamarátov a rodinu, ale aj ako doplnky do vašej domácnosti
plantáž.jpg

 • Iná kultúra a mentalita ľudí
 • V každej krajine sú ľudia málinko odlišní a v Ázii sa vám to bude zdať hodne, ale budete príjemne prekvapení. Ľudia sú neskutočne milí a nápomocní aj keď častokrát vôbec nehovoria anglicky vždy sa budú snažiť pomôcť.
 • Vo väčších mestách sa nenechajte odradiť dotieravými predavačmi a taxikármi, aj to je ich kultúra, ale stačí si stáť za svojím nie a ich to po chvíli omrzí. Zároveň nezabudnite na základné pravidlo – ZJEDNÁVAŤ O VŠETKOM!!! O cene za taxík, ovocie na trhu či suveníry. Nebojte sa toho, je to súčasť miestnej kultúry a nakupovania.


Tak zbaliť kufre a nebáť sa nového dobrodružstva! Kambodža, Vietnam, Laos, Thajsko či Indonézia čakajú.