Nezařazené

Zdravé tehotenstvo – ako na to?

Najkrajšie obdobie v živote ženy je práve tehotenstvo. Očakávanie nového života, pocity radosti a šťastia, ktoré ženy, budúce matky, v tej chvíli opantávajú, sú naozaj nádherné. Každá z nás chce byť v tej chvíli čo v najlepšej kondícií, zabezpečiť si pokojné a šťastné obdobie a, čo je najhlavnejšie, v tom čase chceme byť čo najzdravšie. Ako na to? Ponúkame vám zopár typov, ako prežiť tehotenstvo v zdraví a v pokoji čakať na prichádzajúce bábätko.

těhotenství.jpg

  1. Dostatočné množstvo vody. Pre váš organizmus je voda nevyhnutná a práve v období tehotenstva by ste mali dbať na svoj pitný režim. Je to dôležité nie len pre to, aby ste sa cítili v pohode, ale predovšetkým je to dôležité pre vaše telo. Voda vás dokáže nabiť veľkým množstvom energie a dodá vám potrebnú silu. Dokonca sa aj vaša koža stane pružnejšou.
  2. Stop káve a alkoholu.Tieto dve neresti by ste z vášho jedálnička mali úplne vylúčiť. Neprospievajú vášmu telu a ani bábätku, pretože ho môžu ohroziť. V prípade alkoholu sa odporúča úplne skoncovať s jeho pitím, no v prípade kávy je povolené minimálne množstvo. Avšak, aj napriek tomu je lepšie úplne ju prestať konzumovať, pretože kofeín nevplýva dobre na vaše telo.
  3. Starostlivosť o zuby.Môže sa to zdať zbytočné, no v tehotenstve je obzvlášť dôležité dbať o ústnu hygienu, keďže v tom čase môžete mať oslabené a krvácajúce ďasná, čo môže viesť až k vypadávaniu zubov. Starajte sa o svoje zuby, čistite si ich aspoň dvakrát denne, aby ste si zabezpečili krásny, zdravý a najmä plný chrup.

těhotná žena.jpg

  1. Vyhýbajte sa veľkému množstvu slnečných lúčov. Keďže počas tehotenstva sa v tele nachádza oveľa väčšie množstvo pigmentu ako obvykle, môžu sa u vás objaviť pigmentové škvrny. Neznamená to ale, že by ste sa slnku mali úplne vyhnúť. Ak sa radi opaľujete, skúste to aspoň v tomto období obmedziť alebo sa jednoducho natrite krémom, ktorý má vysoký ochranný faktor.
  2. Vylúčte z jedálnička nevhodné potraviny.Naštudujte si, ako by sa mala stravovať tehotná žena, čo je pre ňu prospešné a čo naopak nie. Skúste sa vzdať nevhodných potravín, ako napríklad mäkkých syrov, vyhýbajte sa surovým vajciam a tepelne nespracovanému mäsu.