Nezařazené

Sliepky by žily v lese

Sliepky označujeme ako hrabavé vtáky. Má to jednoduché vysvetlenie. Tieto zvieratá jednoducho radi hrabú. Nerobia to však len tak pre nič, za nič. Ide o ich spôsob hľadania potravy. takto si ju zháňali aj v časoch, kedy sme ich my ľudia nezatvorili do výbehov a voliér, ale žily vo svojom prirodzenom prostredí, teda v lese. Áno, tieto vtáky pochádzajú pôvodne z takéhoto prostredia. Teraz je vám už jasné, že súvislá plocha, kde rastie iba tráva, alebo pozemok vyhrabaný do hliny, pre ne nie je najvhodnejším miestom.

slepice

Ako by to malo vyzerať?

Aby ste od svojich sliepok dostali kvalitné vajíčka, musíte im zabezpečiť čo najšťastnejší život. Ako sme spomenuli už vyššie, trávnik bez akýchkoľvek iných rastlín, alebo voliéra s hlinou, je pre tieto zvieratá absolútne nevhodným miestom. Najväčšiu radosť im urobíte vtedy, ak si budú môcť svoju potravu nájsť samé. To vyrieši zeleninová a bylinková záhradka pre sliepky, kde budete vysádzať rastliny len pre ich vlastnú spotrebu.

Vhodné je aj to, ak časť výbehu umiestnite medzi ovocné stromy a kríky. Tak navyše ušetríte mnoho peňazí, ktoré by ste museli inak míňať za kupovanú potravu. Dokrmovanie je pri správnom spôsobe chovu, nutné iba v zime.

slepička

Sliepky vedia čo môžu

Zvieratá majú jednu zázračnú vlastnosť. Presne vedia čo žrať môžu, a čo naopak nie. Ak ich teda vypustíte do takejto záhrady, nemusíte sa obávať, že skonzumuj niečo, čo by im mohlo ublížiť. Funguje to práve naopak. Sliepky vyďobú presne to, čo ich telo potrebuje. Niekedy môžete pozorovať, že im zachutia jedovaté druhy rastlín. Niektorú druhy zvierat takto riešia problémy s vnútornými parazitmi, alebo tráviace ťažkosti. Dajte s však pozor na to, aby takéto rastliny nekonzumovali z hladu. Musia mať jednoducho na výber. Taktiež sa im ich nesnažte naordinovať vy. To, aké rastliny pomôžu a aké naopak uškodia, vedia iba oni.