Nezařazené

Starnutie môžete eliminovať týmito látkami

Svieža a hladká pokožka môže zdobiť aj ženu po päťdesiatke, pretože za všetky jej nedostatky nezodpovedá iba genetika či vek, ale hlavne štýl života, aký vedieme.
Mladosť si ukrajujeme hlavne fajčením, stresom, nedostatkom spánku a pohybu, nadmerným slnením. Tieto faktory majú na svedomí drobné zápaly kože, ktoré zanechajú negatívne odtlačky. Veľmi dôležité sú kozmetické výrobky, hlavne musia obsahovať účinné látky, ktoré na starnúcu pokožku pôsobia regeneračne a udržiavajú ju vo forme.

maska.jpg
 
1.ADENOZÍN
Ide o chemickú zlúčeninu, ktorá vyhladzuje vrásky, dokáže zabrániť pohybu svalov na podobnej úrovni ako botox, ale s tým rozdielom, že tvár po jej aplikovaní nezostane strnulá.
2.VITAMÍNY
Vitamín A alebo retinol, je veľmi dôležitý pri delení buniek, pleť je na pohľad hladšia a vrchná vrstva odolnejšia. Vitamín C vytvára pomocou kyseliny askorbovej kolagén, ktorého funkciou je chytať voľné radikály a tiež zosvetľovať fľaky.
3.KYSELINA HYALURÓNOVÁ
Hovoríme o akejsi makromolekule, ktorá sa nachádza v pokožke a je súčasťou kozmetických výrobkov, ktoré ju pomáhajú udržiavať hydratovanú, a tým zabraňuje jej vysušovaniu. Obľúbená je pri omladzovacích procedúrach na vyplnenie vrások, pretože telo ju výborne znáša.
4.KOLAGÉN
Je súčasťou ľudského organizmu a udržiava vodu v pokožke. Zodpovedá za pevnosť a elasticitu tkaniva.

5. GLYCERYL GLUCOSIDE
Vytvára nové vodné kanáliky, takzvané aquaporíny, cez ktoré zásobuje pokožku hydratáciou až z hlbších vrstiev a výsledkom toho je žiarivá a hladká pleť.
6. LUMICINOL
Takto sa nazýva zložka, ktorá pomáha predchádzať vzniku pigmentových škvŕn a dokonca aj jemne vybieli už existujúce hyperpigmentácie.
7. FYTOHORMÓNY
V starostlivosti o zrelú pleť sa používa najčastejšie. Vyrába sa zo sóje, je to rastlinná náhrada na naštartovanie produkcie kolagénu a obnovy buniek.

fazole.jpg

8. POLYFENOLY
Fungujú ako antioxidanty a sú to rastlinné látky. Nájsť ich môžeme v hroznových jadierkach, zelenom čaji či olivových listoch. Chránia bunky pred voľnými radikálmi, patrí sem aj vitamín E, koenzým Q 10 či výťažky z divokej ruže alebo granátového jablka.
9. PRO-XYLANE
Je to anitvrásková molekula na prírodnej báze a vplýva na pevnosť a objem pleti. Podporuje vznik kolagénu, zlepšuje štruktúru a zvyšuje hrúbku kože.