Tovar

Tajomstvo kvalitných matracov

To, či sme sa dobre vyspali má veľký vplyv na značnú časť nášho dňa. Stačí sa len spýtať partnera či partnerky. Tí by vedeli rozprávať, však? Zobudiť sa unavený a bez energie, to má vplyv na našu náladu aj pracovný výkon. Na dobrý spánok má samozrejme vplyv viacero faktorov. Dnes sa pozrieme na jeden z nich – kvalitné matrace. Čo sa skrýva za ich vyššou cenou?

Vedci a výskumníci si uvedomujú aký dôležitý je dobrý spánok. Preto neustále spánok skúmajú a hľadajú sa nové postupy ako vyrobiť lepšie matrace. Za vyššou cenou matraca stojí lepší materiál. Kúpa kvalitného matraca je investícia aj na 10 rokov. Kvalitné matrace sa neboja poskytnúť záruku aj na tento počet rokov. Preto použitý materiál zohráva kľúčovú úlohu.

Existujú viaceré typy matracov, ale za tie najvhodnejšie pre kvalitný spánok, sú podľa výskumov takzvané taštičkové matrace. Laicky povedané ide o nezávislé taštičky, ktoré obsahujú pružinky v textilnom obale. Každá je nezávislá na ostatných a tým pádom sa vie prispôsobiť Vášmu telu. Chrbtica, ale aj akákoľvek iná časť tela, teda dostane presne takú podporu, akú potrebuje.

matrac tastickovy

Najmodernejším materiálom je studená pena. Matrace vybavené studenou penou majú dlhšiu životnosť a lepšiu tvarovú pamäť.

Výššie menované vlastnoti boli takpovediac “hardwérové“. Kvalitné matrace sa však vedia líšiť aj prídavkom “softwérových“ prvkov. Môže to byť prídavok rôznych olejov, ako je napríklad sójový olej. Pena je potom vláčna a príjemná. Alergikov isto poteší že matrace sú aj antibakteriálne.

woman-2197947_1280

Spánkom strávime odhadom až tretinu života. Čo je pri povedzme 80tich rokoch života asi 26 rokov. V tomto bode je dôležité zdôrazniť, že sa treba obrátiť na overené spoločnosti, ktoré pracujú s kvalitou a nie s lacnými napodobeninami. Kvalitné matrace teda rozhodne stoja za investíciu. Nekupujete si totiž len matrac, kupujete si teplé objatie večer po tažkom dni a energiu v sychravé ráno.