Zábava

Ako sa zabaviť

Veľa ľudí žije rutinou a už zabudli, aké je to zabávať sa. Môžu za to aj problémy rôzneho druhu, úmyselné fixovanie sa na negatívne veci v živote… Alebo si myslia, že nápady na užívanie si nie sú lacné. To nie je pravda, zabaviť sa dá aj s rozumom a za rozumný peniaz. Možno sa im nechce rozmýšľať a organizovať. Naozaj je to také vyčerpávajúce? Čo všetko ste už skúsili? Cestovanie je užitočné a zábavou naraz. Ak máte auto, máte možnosti. Ale dá sa cestovať aj vlakom či autobusom. Ak ste dostatočne odvážni, dá sa stopovať. Preskúmavanie nových kultúr a miest vám dá nezabudnuteľné zážitky Možno ste takým typom človeka, ktorý nepozná všetky zákutia vlastného mesta a chce to zmeniť. Nemusíte precestovať hneď celý svet alebo krajinu tisícky kilometrov od vášho rodného mesta, najprv si poobzerajte vaše susedné mestá. Urobte si malý prieskum dopredu a potom buďte spontánni. 

rodinná zábava

Inšpirujte sa nevinnosťou detí. Tie milujú hry. Zabaví ich aj maličkosť. Ak budete v ich spoločnosti, určite sa s nimi veľa zasmejete. Ku šťastiu vám bude stačiť napríklad iba lopta a dobrá nálada. Tancujte, smejte sa a hrajte. 

Zbavte sa kontroly. Nemusíte kontrolovať absolútne všetko, čo sa má stať sa stane aj bez toho, aby ste o tom priveľa rozmýšľali. Spontánnosť a maličkosti tvoria celok. Opustite svoju komfortnú zónu a experimentujte. 

smiech lieči

Hľadajte príležitosti všade a stále. Nemyslite si, že 90% vášho času musí byť nuda. Uľahčite si život, smejte sa, šírte a obklopujte sa pozitívnou náladou. Nemusíte byť každé tri mesiace na dovolenke a ani každý víkend zažiť dobrodružstvo ako z filmu. Prihláste sa na kurz cudzieho jazyka, choďte si pozrieť komédiu, nájdite si nové aktivity a skúmajte, aké zábavné atrakcie ponúka vaše okolie. Čo navrhujú vaši priatelia a blízki? Určite ocenia odľahčenie situácie formou zábavy.  

Základom je sa neporovnávať s ľuďmi, hlavne na sociálnych médiách. Žiadne myšlienky typu ak ste teraz robili XYZ, cítili by ste sa lepšie a naplnenejšie. Vráťte sa do prítomnosti, rozmýšľajte o svojom živote a možnostiach. Namiesto premýšľania o tom, aký zábavný by mohol byť váš život, keby ste mali alebo robili XYZ, vráťte svoju pozornosť späť do prítomnosti. Zábava môže byť aj pečenie podľa videa, návšteva stand-upu, hranie spoločenskej hry alebo hranie sa s deťmi. Neignorujte to, čo je v živote vzácne, pretože maličkosti sú v skutočnosti veľké požehnania.