Nezařazené

Ako si ochrániť vlasy a pokožku v nevľúdnom počasí

V zime býva počasie vonku pochmúrne a o nič lepšie na tom nebýva ani naša nálada. Nedostatok slnečných lúčov, krátke zimné dni, málo vitamínov vedia narobiť šarapatu nielen v našej psychike ale takýto stav neprospieva ani vlasom a pokožke. Ako to zmeniť?
Tu je niekoľko tipov pre starostlivosť o seba, ktorá vás nestojí veľa a navyše vám pomôže vyzerať sviežo a mladistvo:

zima

1) Investujte do kvalitných doplnkov.Trápi vás na rukách zvráskavená a šupinatá pokožka? Dobrou ochranou budú teplé rukavice, v prípade potreby (ak chcete mať voľné prsty) sa dajú kúpiť už aj bezprstové. Nezabudnite nosiť čiapku, ktorá vaše vlasy ochráni pred chladom. Samozrejmosťou by mala byť aj šatka alebo šál na krk pretože cez hlavu a krk uniká najväčšie množstvo telesného tepla.

2)Prispôsobte starostlivosť o vlasy zmenám počasia a teplotným šokom, ktoré sú v zime bežné.Určite tomu napomôže kvalitný šampón a kondicionér. Pri kúpe sledujte zloženie a snažte sa nájsť taký, v ktorom sa nachádza čo najväčšie množstvo prírodných olejov a čo najmenej chemických zložiek. Aby vaše vlasy boli zdravé a silné môžete skúsiť raz alebo dvakrát za 14 dní aplikovať hydratačnú masku. Nie je problém si ju vyrobiť aj doma z bežných kuchynských surovín ako je olivový olej, vaječný žĺtok, citrónová šťava, med.

3) Rovnako ako pri vlasoch, je potrebné upraviť aj starostlivosť o pokožku tváre a rúk.Veterné počasie spôsobuje, že sa z pokožky odparí vlhkosť a stáva sa vysušenou. Pre suchú pleť skúste použiť viac hydratovaný krém než používate v lete. Večer sa nezabudnite odlíčiť, umyť tvár a natrieť nočným krémom. Dobrým pomocníkom môže byť aj exfoliačný prípravok použitý niekoľkokrát do týždňa, ktorý odstráni šupinky a prekrví pokožku.

olejíček

4) Venujte zvýšenú pozornosť vašim perám. Vyfúkané a suché pery sú náchylné na popraskanie a takéto prasklinky sa po čase môžu stať nepríjemnými nehojacimi sa mokvajúcimi rankami. Preto si pred odchodom z domu nezabudnite naniesť na pery ochranný balzam, ktorý vytvorí ochrannú bariéru medzi studeným vzduchom a vašimi perami.