Dom a byt

Sklo je niečo oveľa viac, než len módny doplnok interiérov

Nielen obyčajné zrkadlo či malá váza dnes predstavujú doplnky zo skla, ale interiér ako aj exteriér začína zdobiť sklo a stavebný materiál, respektíve sme svedkami sklenených dverí, sklenených deliacich stien, sklenených zábradlí, či dokonca sklenených schodov. Tieto doplnky okrem ich klasického využitia však obohatia dané priestory svojim krásnym dizajnom a prevedením. Sklo ako číry materiál je elegantné a estetické už samo o sebe, no ale ak som spomenul prevedenie, priam univerzálnou nádherou môžeme nazvať Ohýbané sklá.
skleněný nábytek
Každopádne všetky spomenuté doplnky sa tešia popularite z dôvodu estetických, ale aj praktických a originálnych vlastností, aké ponúka práve sklo. Spomeňme tak tú najznámejšiu vlastnosť- prepúšťanie svetla do interiérov. Budovy a následne interiéry vybavené sklom majú tendenciu byť prirodzene osvetlené a toto svetlo šíriť miestnosťami, v akých sa nachádzajú práve prvky zo skla. Takéto prevedenie bolo typické napríklad pre kancelárske priestory, no podobný variant sa už uchytil aj v moderných domácnostiach. Číre sklo má univerzálne vlastnosti, no na druhej strane je neutrálne v dobrom slova zmysle,teda nič ním nepokazíme, skôr naopak. Dokáže nasať farby okolia a dokonale sa danému priestoru prispôsobiť, nech ho umiestnime prakticky kamkoľvek a v akejkoľvek forme či už vravíme o sklenenom zábradlí, sklenených dverách,… interiéri alebo exteriéri.
prosklená zasedačka
Preto by bola naozaj škoda, využiť sklenený materiál len v podobe vázy či zrkadielka, nemyslíte? Správny výber skla ako stavebného materiálu pre vaše vnútorné alebo vonkajšie priestory dokáže vizuálne zázraky a dopraje vám aj svoje praktické stránky či dokonca bezpečnosť. Áno, všetky tieto vlastnosti ponúka práve spomenutý materiál, stačí sa len v prípade záujmu na danú tému viac informovať a zistíte, že sklo je niečo oveľa viac, než len obyčajný módny trend.