Nezařazené

Matky, najmenej platená pozícia

• Som tak trochu v šoku a už takmer neviem, čo si mám myslieť. Pomocou webového odkazu som sa dočítal o určitých pozitívnych zmenách, ktoré čakajú súčastné a nastávajúce mamičky.
těhotná žena
Ja viem, v rámci možností a dlhoročných zvyklostí túto správu môžeme chápať ako určitú pozitívnu správu, ale ak sa na to pozriem inštinktívne a z pohľadu človeka, ktorý túži po tom, aby sa ľudia v jeho kraji mali dobre a aby sa nestrácali ideály a postoje, kedy sú matky symbolom prínosu nových Slovákov a generácií tak si myslím, že zaslúžili by si oveľa lepšie podmienky a to aj preto, aby sa dnešné mladé ženy v budúcnosti nebáli, priniesť do tohto sveta pokolenie. Príde mi, že v súčastných podmienkach to mnohé páry odradzuje a tehotenstvo berú ako „prúser“, pričom štatistiky mi žiaľ dávajú za pravdu. No čo môže byť pre štát a jeho inštitúcie prvoradejšie, než zabezpečiť matky? Zabezpečiť rodiny a malé deti? Zabezpečiť, aby boli malé deti riadne a s láskou vychovávané, aby ich rodičia nemuseli byť odmalička viac v práci, než pri nich? Vari sa mýlim? Ozaj je táto vec tak málo podstatná? Naozaj by sa mali matky spokojiť s prídavkom, ktorý predstavuje polovicu minimálneho platu a od troch rokov na dieťa už nebudú mať takmer čas? Vari je to v poriadku a vládne nám sloboda, v ktorej sa myslí na generácie a deti? Naozaj sú prednejšie, než zahraničný investor a nezmyselná výroba tovaru pre zahraničnú firmu, ktoré nás majú za takmer lacnú a blbú pracovnú silu, ktorá je náchylná podradiť sa za 400 Euro, pretože nemá na výber?
matka a syn
Nehovoriac o tom, že nemá čas myslieť na budúcnosť svojej krajiny, pričom im inštitúcie ešte „povinne“ z toho mála zoberú a o všetko, čo sa týka ich sociálnej existencie si musia platiť a vybavovať aj tak sami, pričom ak chce človek trošku pomôcť, úrady mu zamotajú hlavu s nikam nevedúcou byrokraciou, kedy človek aj tak nakoniec usúdi, že si musí pomôcť jedine sám.
• V takejto dobe je ťažké myslieť na budúcnosť a ak príspevok pre matku a dieťa činí výšku cca 210 Euro a považujeme to za vysokú čiastku, potom sme na tom už skutočne zle.