Nezařazené

Objektívny pohľad na politické názory Slovákov

Mám taký pocit, že ak sa pozrieme na názory dnešných, takých bežných občanov, možno budeme prekvapení, možno nie, ale tvorí sa v nich viera v strany, ktoré majú iné predstavy, než udržiavať „starú dobrú, liberálnu demokraciu.“ Akoby sa história začala opakovať. Nájdeme veľa ľudí, ktorí chcú radikálnejšie zmeny a na nejakej demokracii a liberalizme im prestáva záležať, dokonca v nezriedkych prípadoch tieto myšlienky znenávideli. V tomto článku sa pokúsim opísať názory dnešných Slovákov objektívne, žiadnu propagandu robiť nechcem a pokúsim sa vyhnúť i osobným názorom.
hlas lidu

Nespravodlivá a nerovnomerná sociálna situácia, slepé zákony, to všetko zrovna k udržiavaniu viery v demokraciu nenapomáha. Navyše prišla surová bodka na záver. Imigrácia ľudí s odlišnou náboženskou vierou, ktorú označujeme za fanatickú a žiaľ vidíme, že to označenie je pravdivé. Je do očí bijúce, že Európa sa stala terčom každodenného terorizmu a straty nevinných životov. Teraz dosť odbočím a zasa poukážem na ľudí s bežným a časovo náročným zamestnaním. Tí opäť strácajú právo. Skrátka ak toto všetko zhrniem dokopy, opäť nastáva pôda pre strany, ktoré možno označiť za nacistické, alebo z ľavicého hľadiska za komunistické. Opäť tu zreje pôda pre režimy, ktoré sme si mysleli, že zostanú minulosťou.
rozcestník volby

Proste nemôžem sa zbaviť toho pocitu, že ľudia začínajú zmýšľať ako v dobách, pred nástupom toho či onoho režimu. Túžia po radikálnejších zmenách a s tým, kto im ich sľúbi, pôjdu aj na kraj sveta. Aj napriek tomu však zo strany niektorých ľudí, ktorí dokážu hľadieť ďalej, vzniká z určitých podobných strán strach, ale zasa aj nedôvera k politicky korektným a demokratickým stranám. Takže je tu dosť občanov, ktorí by nasledovali neonacistickú stranu, no nedajú si námahu domyslieť si následky,  potom je asi väčina občanov, ktorí sa takýchto strán boja a zvolia radšej politicky korektnejšiu stranu aj napriek nedôvere a potom je nemalé percento, ktoré sa volieb nezúčastní, pretože ich názory nik nezastupuje a stratili dôveru v systém. A nakoniec malé percento, ktoré zvolí socialistov alebo stranu zelených.